Oldtimer i opony. Jazda nie do końca bezpieczna.

Listopad 22, 2017

Można śmiało powiedzieć, że prawdziwe pokolenie pierwszych miłośników jednośladów zaczyna się starzeć i coraz częściej na zlotach spotykamy się jako siwi dziadkowie, którzy chwalą się swoimi wnukami! Śmiało można powiedzieć, że jest to pierwsze pokolenie, które traktowało motocykle jako styl życia i pasję, a nie jedynie środek transportu, co sprawia iż nasza historia jest o wiele piękniejsza.

 

W tym momencie sami musimy określić swój styl, czy będziemy chcieli jeździć na widowiskowych maszynach jak Harley-Davidson, czy raczej cieszyć się swoimi wspomnieniami i odrestaurować jakiś wspaniały motocykl! Wybierając drugą opcję, musimy liczyć się z tym, że opony motocyklowe nie będą dostarczać nam w pełni bezpieczeństwa i zastanówmy się dlaczego tak się dzieje!

 

Winny głównie wygląd!

 

Producenci nie mają prostego zadania, ponieważ muszą projektować opony dętkowe, diagonalne, z dość ubogim bieżnikiem, niskim profilem i niewielką szerokością, w takich sposób, by były one bezpieczne w użytkowaniu – jak można szybko zauważyć, to nie może być proste!

 

Zastosowanie nowoczesnych technologii, nie zawsze będzie wystarczające, a jak wiadomo, prawdziwym pasjonatom i miłośnikom, zawsze będzie zależało na tym, by motocykl był jak najbardziej zbliżony wizualnie i mechanicznie do oryginału, w innym wypadku nie będzie on niestety satysfakcjonujący.

 

Pamiętajcie kochani, jeśli chcecie bawić się w restaurowanie oldtimerów i zabytkowych motocykli, nie należy nimi wyjeżdżać na dalekie trasy, rozpędzać się do dużych prędkości i możecie zapomnieć o wycieczkach w pochmurne dni – zastanówcie się dwa razy przed podjęciem decyzji!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.