Oldtimer i opony. Jazda nie do końca bezpieczna.

Listopad 22, 2017

Można śmiało powiedzieć, że prawdziwe pokolenie pierwszych miłośników jednośladów zaczyna się starzeć i coraz częściej na zlotach spotykamy się jako siwi dziadkowie, którzy chwalą się swoimi wnukami! Śmiało można powiedzieć, że jest to pierwsze pokolenie, które traktowało motocykle jako styl życia i pasję, a nie jedynie środek transportu, co sprawia iż nasza historia jest o wiele piękniejsza.

 

W tym momencie sami musimy określić swój styl, czy będziemy chcieli jeździć na widowiskowych maszynach jak Harley-Davidson, czy raczej cieszyć się swoimi wspomnieniami i odrestaurować jakiś wspaniały motocykl! Wybierając drugą opcję, musimy liczyć się z tym, że opony motocyklowe nie będą dostarczać nam w pełni bezpieczeństwa i zastanówmy się dlaczego tak się dzieje!

 

Winny głównie wygląd!

 

Producenci nie mają prostego zadania, ponieważ muszą projektować opony dętkowe, diagonalne, z dość ubogim bieżnikiem, niskim profilem i niewielką szerokością, w takich sposób, by były one bezpieczne w użytkowaniu – jak można szybko zauważyć, to nie może być proste!

 

Zastosowanie nowoczesnych technologii, nie zawsze będzie wystarczające, a jak wiadomo, prawdziwym pasjonatom i miłośnikom, zawsze będzie zależało na tym, by motocykl był jak najbardziej zbliżony wizualnie i mechanicznie do oryginału, w innym wypadku nie będzie on niestety satysfakcjonujący.

 

Pamiętajcie kochani, jeśli chcecie bawić się w restaurowanie oldtimerów i zabytkowych motocykli, nie należy nimi wyjeżdżać na dalekie trasy, rozpędzać się do dużych prędkości i możecie zapomnieć o wycieczkach w pochmurne dni – zastanówcie się dwa razy przed podjęciem decyzji!

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy course download free

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.