Opony do skuterów – kilka ważnych informacji.

Listopad 15, 2017

Jazda motocyklem to pasja, a pasja często przeradza się w miłość – co zazwyczaj możemy zauważyć w przypadku młodych kierowców jednośladów i chociaż większość motocyklistów, nie uznaje skuterów za pełnoprawny motocykl, nie da się zaprzeczyć, że w ten sposób zaczynało wielu wspaniałych specjalistów! Jeśli więc młody adepcie, czytasz ten artykuł na temat opon, co by nie mówili ci na zlotach, nie poddawaj się! W końcu będziesz mógł usiąść na prawdziwej maszynie, której wyniki zawstydzą niejedną osobę na światłach!

 

Dziś jednak zajmijmy się o wiele ważniejszą kwestią, czyli jak wybrać opony do skuterów, tak by jazda była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna!

 

Podział na grupy.

 

Tutaj znajdziemy prosty podział na grupy, czyli modele uniwersalne, sportowe i rzadko spotykane terenowe – jeśli poszukacie, szybko można znaleźć w sieci zawody na sportowym torze, gdzie młodzi kierowcy ścigają się na skuterach!

 

W kategorii uniwersalnych opon, w większości przypadków znajdziemy modele diagonalne oraz produkty dętkowe i bezdętkowe, wszystko w zależności od tego, jakie posiadamy felgi! Zazwyczaj powinniśmy znaleźć oznaczenia TT i TL na felgach, które oznaczają TubeType i TubeLess, gdzie skrót TL oznacza opony dętkowe, natomiast TT opony bezdętkowe. Jeśli nie możemy tego zweryfikować, najlepszym sposobem jest wykonanie tego podczas zmiany, lub po udaniu się do warsztatu, który dla nas to zweryfikuje. Istnieje możliwość oceny sytuacji, na podstawie wentyla, jednak nie zawsze jest to trafne rozwiązanie i zwyczajnie jest ono ryzykowne dla osób początkujących.

 

Opony sportowe, dużo częściej są produkowane w technologii radialnej i bezdętkowej, ponieważ jak wiadomo są one o wiele lżejsze, dzięki czemu maksymalizują efekty naszej maszyny. Dlaczego nie warto ich wybierać do codziennej jazdy skuterem? Zwyczajnie będą to niewielkie różnice, a nasze opony wytrzymywać będą o wiele krócej, ich cena będzie o wiele wyższa, a dodatkowo należy liczyć się z tym, że ściany boczne są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia!

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
online free course

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.