Radialne czy diagonalne? Które opony są lepsze? cz.2

Listopad 9, 2017

Jak obiecaliśmy – tak tak zrobimy! Skoro w pierwszej części artykułu, zajmowaliśmy się oponami motocyklowymi diagonalnymi, teraz przyszedł czas na opony radialne, które zazwyczaj wybierane są przez użytkowników maszyn sportowych i jak się okazuje, motocykli które nie osiągają zawrotnych prędkości, a ich moc jest ograniczona! Zaczynajmy więc!

 

Zalety.

 

Zacznijmy od tego, co większość z nas lubi najbardziej, czyli od prędkości maksymalnej! Większa sztywność ściany bocznej, pozwala na osiąganie większych prędkości w bezpieczny sposób, nawet w czasie wchodzenia w zakręty! Są one dostosowane do jazdy z większą prędkością niż 270 km/h, bez obaw o siły odśrodkowe i jakiekolwiek odkształcenia!

 

Na torze liczy się każdy kilogram, a masa opon radialnych jest o wiele mniejsza, niż ma to miejsce w przypadku modeli diagonalnych. Z tego samego powodu, są one również wykorzystywane często przez osoby, które jeżdżą na skuterach z niskimi osiągami, w ten sposób mogą obniżyć ciężar maszyny, poprawiając tym samym prędkość maksymalną i przyspieszenie.

 

Wady.

 

Tutaj już większość z was, pewnie spodziewa się po ostatnim artykule, co znajdzie się na pierwszym miejscu.

 

Oczywiście jest to cena, która podyktowana jest między innymi dużo wyższym stopniem trudności produkcji, niż ma to miejsce w przypadku opon diagonalnych. Skoro opony radialne są tak skomplikowane i przede wszystkim, są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasie, produkowane są w większości przypadków w krajach europejskich lub USA.

 

Kolejną wadą, jest mniejsza odporność ściany bocznej na uszkodzenia. Fakt iż jest ona sztywniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia, nie równoważy się z tym, że nadaje się dla fanów sportowych terenowych i enduro! Nie oznacza to jednak, że w przypadku modeli enduro-turystycznych, jak chociażby BMW 1200 GS, nie spotkamy opon radialnych. Jest to motocykl do jazdy po szosie i lekkim terenie, więc tutaj powinny one zdać egzamin!

 

Dzięki takim faktom i informacjom, każdy będzie już wiedział co wybrać do swojego motocykla, gdy pójdzie do sklepu! Nie dajmy się oszukać nieuczciwym sprzedawcom, którzy będą namawiać nas na opony radialne, w momencie gdy nie będą one nam potrzebne i tylko sprzedawca będzie chciał sprzedać droższy model opon! Przede wszystkim, korzystajcie jedynie ze sprawdzonych sklepów motocyklowych, które są w stanie zaoferować wam najlepszą jakość części, opon i dodatków, w atrakcyjnych cenach!

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.