Radialne czy diagonalne? Które opony są lepsze? cz.2

Listopad 9, 2017

Jak obiecaliśmy – tak tak zrobimy! Skoro w pierwszej części artykułu, zajmowaliśmy się oponami motocyklowymi diagonalnymi, teraz przyszedł czas na opony radialne, które zazwyczaj wybierane są przez użytkowników maszyn sportowych i jak się okazuje, motocykli które nie osiągają zawrotnych prędkości, a ich moc jest ograniczona! Zaczynajmy więc!

 

Zalety.

 

Zacznijmy od tego, co większość z nas lubi najbardziej, czyli od prędkości maksymalnej! Większa sztywność ściany bocznej, pozwala na osiąganie większych prędkości w bezpieczny sposób, nawet w czasie wchodzenia w zakręty! Są one dostosowane do jazdy z większą prędkością niż 270 km/h, bez obaw o siły odśrodkowe i jakiekolwiek odkształcenia!

 

Na torze liczy się każdy kilogram, a masa opon radialnych jest o wiele mniejsza, niż ma to miejsce w przypadku modeli diagonalnych. Z tego samego powodu, są one również wykorzystywane często przez osoby, które jeżdżą na skuterach z niskimi osiągami, w ten sposób mogą obniżyć ciężar maszyny, poprawiając tym samym prędkość maksymalną i przyspieszenie.

 

Wady.

 

Tutaj już większość z was, pewnie spodziewa się po ostatnim artykule, co znajdzie się na pierwszym miejscu.

 

Oczywiście jest to cena, która podyktowana jest między innymi dużo wyższym stopniem trudności produkcji, niż ma to miejsce w przypadku opon diagonalnych. Skoro opony radialne są tak skomplikowane i przede wszystkim, są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasie, produkowane są w większości przypadków w krajach europejskich lub USA.

 

Kolejną wadą, jest mniejsza odporność ściany bocznej na uszkodzenia. Fakt iż jest ona sztywniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia, nie równoważy się z tym, że nadaje się dla fanów sportowych terenowych i enduro! Nie oznacza to jednak, że w przypadku modeli enduro-turystycznych, jak chociażby BMW 1200 GS, nie spotkamy opon radialnych. Jest to motocykl do jazdy po szosie i lekkim terenie, więc tutaj powinny one zdać egzamin!

 

Dzięki takim faktom i informacjom, każdy będzie już wiedział co wybrać do swojego motocykla, gdy pójdzie do sklepu! Nie dajmy się oszukać nieuczciwym sprzedawcom, którzy będą namawiać nas na opony radialne, w momencie gdy nie będą one nam potrzebne i tylko sprzedawca będzie chciał sprzedać droższy model opon! Przede wszystkim, korzystajcie jedynie ze sprawdzonych sklepów motocyklowych, które są w stanie zaoferować wam najlepszą jakość części, opon i dodatków, w atrakcyjnych cenach!

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.